Üniversiteli Öğrenci Diyarbakır Escort Azra

Aslında suç sizde değil, aile büyüklerinizde! Ergenlik döneminde çıkardığınız sivilceler için “Bende de çok çıkardı” cümlesi, ergenlikten çıkınca, “Evlenince geçer merak etme”’ye dönüştüğü için aklınıza Polikistik Oversorununuz olabileceği gelmez bile. Evlendikten sonra geçmeyen sivilceler için annenizin yakasına yapışmanız manasızdır. En iyisi anneniz size, “Çocuk doğurunca geçer “ demeye başlamadan siz tedbirinizi alın.

Endokrin Uzmanının Sıfır Beden Saplantısı

Obezite, Polikistik Over’in kısır döngülerinden bir tanesidir. Hastalık mı, aşırı kilo alımına yol açar, yoksa aşırı kilo alımı mı hastalığa yol açar konusu hala muammadır; aydınlatılamamıştır. Bu konudaki en net bilgi, kilo kontrolünün bu hastalığın tedavisinde mihenk taşı olduğudur. Uygulanan tedaviye cevap verebilmeniz için, doktorlar en çok bunun üzerinde dururlar. Vücudunuzdaki bir gram yağ fazlası için işitmediğiniz laf kalmaz. Olsun, her şey sizin iyiliğiniz için!

Onlar Kir Değil Leke

Koltuk Altı, göğüs altı ellerinizin üzeri, dirsekleriniz veya vücudunuzun herhangi bir bölgesi kir pas içindeymiş görünümü verir. Boşu boşuna su ve sabun israfında bulunmayın. Bu lekelenmeler Polikistik Overi işaret ediyor olabilir.

Polikistik Over Belirtileri Nelerdir

Polistik Over Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Polikistik Over Nedir(PKO); Gelişimini tamamlayamamış yumurta hücrelerinin yumurtalıklarda kiste dönüşmesiyle oluşan bir hastalıktır.

Polikistik Over Kimlerde Görülür; Kadınların %10′nun da görülen bir sağlık problemidir tedavi edilmez ise ileri ki zamanlarda diyabet, infertilite (kısırlık), rahim kanseri ve yumurtalık kanseri gibi başka sağlık problemlerine neden olmaktadır.

Hastalığın Görülme Yaşı;  Ergenlik çağından başlayarak menopoz dönemine kadar her kadında PolikistikOver hastalığı görünebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir