Diyarbakır Siyah Saçlı Partner Gönül

Burçlara Göre Diyet Listesi! Burcunuzu yaşamınız içerisinde davranışlarınızla alakalı olarak kıyaslayabiliyor olabilirsiniz. Bu gibi durumların yanı sıra son zamanlarda birçok diyetisyen ve diğer doktorlar, burçlara göre diyet listesi konusunda da destekleyici yazılar hazırlamışlardır. Sizlere bu yönde paylaşım sunmak istiyor, burcunuza göre aşağıda sıraladığımız çeşitli özelliklere göre diyet listenizi hazırlamanızı istiyoruz.

Burçlara Göre Diyet Listesi

Burçlara Göre Diyet Listesi

Koç (21 Mart – 20 Nisan): Gündelik yaşantınızda bol su içip, tuz – alkol ikilisinden uzaklaşın. Abur cubur merakınız varsa, son vermeye çalışın. Haftalık diyetlerde; domates, soğan, marul, ıspanak, turp, yeşil salata, patates, kuru fasulye, elma, balkabağı, mercimek, karnı bahar, pirinç, ceviz gibi besinleri eksik etmeyin. Tatlı yönünden kayısı gibi az şekerli tatlılar tercihiniz olsun.

Boğa (21 Nisan – 21 Mayıs): Tombul bir kişi olmamak için karbonhidratlardan uzak durarak, yemeklerinizi azaltın. Kafanızda ki düşünce “yemek için yaşama” düşüncesiyse, tombul olmamak için bunu kenara bırakın. Beslenmenizi düşük nişasta ile yağ – şeker içeren bir diyet yaparak gerçekleştirmeye çalışın. Su içmeyi ihmal etmeyip; balık ve çeşitli deniz mahsulleri, buğday, yumurta, ıspanak, karaciğer, pancar, böbrek ve doğal iyot içeren besinler tüketin. Taze meyve ve yeşil salata ihmal edilmemelidir.

İkizler (22 Mayıs – 21 Haziran): Yemek konusunda aceleci davranmayıp rahat bir yemek yeme alışkanlığı edinin. Balık, köy peyniri ve tereyağı beslenme şekliniz olmalıdır. Bunun dışında havuç, greyfurt, üzüm suyu, portakal, şeftali, kuru üzüm, badem ve eriği de diyet listenize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir